Lody kokosowe z czarnym sezamem

studio kuchnia | Lody kokosowe z czarnym sezamem

U mnie sezon lodowy nigdy się nie kończy! W następnym tygodniu organizuję tajsko inspirowany obiad, a ponieważ nikt po całym obiedzie nie czeka na ciężki deser… myślę, aby podać te lody z czarnym sezamem.
Smak czarnego sezamu jest powszechnie stosowany w deserach azjatyckich, jest wyjątkowy w tym sensie, że całkowicie zmienia dynamikę deseru.
Lody z czarnym sezamem są łatwe do zrobienia, nie potrzebują maszynki do lodów . Mają charakterystyczny szary kolor sezamu, a każdy topniejący kęs jest niezwykle wyrazisty i zaskakuje swym kremowym i bogatym orzechowym smakiem. 
Spektakularne. To są prawdopodobnie moje nowe ulubiony lody!

studio kuchnia | Lody kokosowe z czarnym sezamem

potrzebujesz

50 g czarnego sezamu
300 ml mleka skondensowanego, chłodzonego przez 24 godziny
450 ml mleka kokosowego, chłodzonego przez 24 godziny
szczypta soli

dodatkowo

prażone wiórka kokosowe

studio kuchnia |Lody kokosowe z czarnym sezamem

przygotowanie

Sezam przesypać na patelnię i prażyć przez 3-4 minuty  na średnim ogniu, aż zaczną pachnąć  orzechami. Włożyć do blendera i zmielić na pastę. Dodać mleko skondensowane i sól, zmiksować.

Delikatnie otworzyć puszkę mleka kokosowego, łyżką wyjąć stężały tłuszcz kokosowy, zostawiając wodnistą część w puszce. Ubić na sztywny puch. Wymieszać s masą z czarnym sezamem. Przełożyć do pojemnika z przykrywką i włożyć na 4 godziny do zamrażarki. 

Podać z prażonymi wiórkami kokosowymi, smacznego!
Polecam podawać lody sezamowe w dzień przygotowania. Lody mrożone dłużej niż 12 godzin należy wyjąć na 15 minut przed podaniem.